Blog

Nový nádych do vašej obývačky

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kedy ste si naposledy zmenili štýl interiéru v domácnosti a nábytku, ktorý tam máte? Tieto zmeny sa nedejú často a je to z pochopiteľných a veľmi objektívnych finančných dôvodov, no raz za pár rokov je určité prerobenie bývania vítané. Ak vám už nejaký čas vŕta v hlave to, že by ste chceli vymeniť napríklad obývačku, máme pár tipov.

Sedacia súprava v obývacej izbe plní úlohu dominanty. Podľa čoho ju vybrať?

Akú vec ste si do svojej obývačky zadovážili? Bola to televízia alebo sedacia súprava? Pravdou je, že bez televízie už žije veľa domácností, ale sedačka im doma určite nechýba. Na čo, by ste sa mali pri jej výbere zamerať?

Vyberte si ten pravý koberec. Aké sú výhody a hlavné štýly kobercov v domácnosti?

Ponuka podlahových krytín je v súčasnej dobe veľmi pestrá. Na výber máte drevené podlahy, plávajúce, dlažbu, vinylové i prírodné linoleum. A nesmieme zabudnúť ani na tradičné koberce, ktoré nestrácajú nič zo svojej atraktivity. Čo všetko o nich ešte neviete?

Ako zariadiť kuchyňu, aby sa vám v nej dobre pracovalo?

O kuchyni sa hovorí, že je srdcom domácnosti. Niet divu, že tomu tak je, keď príprava jedla je každodennou nutnosťou. Aj keby ste si varili len rannú kávu a večerný čaj a k tomu namazali chleba, prostredie kuchyne by malo byť zariadené tak, aby ste sa v nej cítili pohodlne. Ako na to?

Obrazy na stenu: Podľa čoho by ste ich mali do svojho interiéru vyberať?

Aj v minimalisticky zariadenom byte neškodí mať na stene obraz, ktorý vytvorí zaujímavý detail. Obrazy patria k tradičnej výzdobe interiéru a ani v súčasnej dobe nestratili nič zo svojej atraktívnosti. Aká existuje ponuka na trhu a čím by ste sa pri ich výbere mali riadiť?

5 praktických spôsobov, ako si vhodne vylepšiť interiér

Domov je nevyhnutnou podmienkou pre život. Je príjemné mať sa kam vracať po hodinách strávených v zamestnaní. Prísť domov, uvariť si dobrý čaj alebo kávu a relaxovať, alebo dorábať resty z minula. Bez domova by bol človek smutný a akoby nikam nepatril. Veľa záleží aj na zariadení obydlia, ktoré by malo vedieť navodiť pohodovú atmosféru. Čím všetkým je možné ju vylepšiť?

Ako správne vybrať záclonu

Myslíte si, že záclony sú prežitkom a do moderného bytu sa nehodia? Nájde sa však celý rad ľudí, ktorí tento trend nezdieľajú a svoje okná aj naďalej zdobia zaujímavou záclonou. Okno tým získa nový vzhľad, v miestnosti sa nebude tak rozliehať zvuk a celkovo záclona interiér zútulní. Poďme sa pozrieť na to, aká je ponuka na súčasnom trhu a ako sa v nej orientovať.

Moderné tapety vo vašom domove vykúzlia úplne nový interiér

Mať útulný domov je snom mnohých ľudí. To však so sebou nesie viaceré starosti. A to nielen upratovať, ale tiež čas od času sa pustiť do obnovy interiéru a jeho renovácie. Nie je potrebné robiť veľké zmeny, niekedy postačí napríklad len vytapetovať jednu stenu a izba hneď nadobudne iný ráz. Aké ponuka tapiet je na trhu?

Zariaďujeme detskú izbu pre novorodenca. Čo by v nej nemalo chýbať?

Dieťa vám dokáže obrátiť život hore nohami. Keď sa teda dozviete, že je na ceste nový prírastok do vašej rodiny, čaká vás niekoľkomesačné obdobie, ktoré bude okrem radosti a očakávania naplnené taktiež mnohými starosťami. Pokiaľ totiž ide o vaše prvé dieťa, pravdepodobne ešte nemáte vybavenie ani žiadnu predstavu o tom, čo je potrebné zariadiť.

Vybrať matrac je veľmi ťažké. Poradíme vám ako vybrať vhodný práve pre vás

Pokojný spánok prináša odpočinok a je nevyhnutný pre ďalšie fungovanie v živote. Ak sa dobre nevyspíte, sami na sebe môžete pozorovať, ako sa na vás nedostatok kvalitného spánku podpíše. Bolesť hlavy alebo v chrbte sú nepríjemnými ťažkosťami. Pritom niekedy stačí len vymeniť starý matrac za nový, aby bol spánok opäť relaxačný. Aká je ponuka matracov?