Blog

Nový nádych do vašej obývačky

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kedy ste si naposledy zmenili štýl interiéru v domácnosti a nábytku, ktorý tam máte? Tieto zmeny sa nedejú často a je to z pochopiteľných a veľmi objektívnych finančných dôvodov, no raz za pár rokov je určité prerobenie bývania vítané. Ak vám už nejaký čas vŕta v hlave to, že by ste chceli vymeniť napríklad obývačku, máme pár tipov.

Sedacia súprava v obývacej izbe plní úlohu dominanty. Podľa čoho ju vybrať?

Akú vec ste si do svojej obývačky zadovážili? Bola to televízia alebo sedacia súprava? Pravdou je, že bez televízie už žije veľa domácností, ale sedačka im doma určite nechýba. Na čo, by ste sa mali pri jej výbere zamerať?

Vyberte si ten pravý koberec. Aké sú výhody a hlavné štýly kobercov v domácnosti?

Ponuka podlahových krytín je v súčasnej dobe veľmi pestrá. Na výber máte drevené podlahy, plávajúce, dlažbu, vinylové i prírodné linoleum. A nesmieme zabudnúť ani na tradičné koberce, ktoré nestrácajú nič zo svojej atraktivity. Čo všetko o nich ešte neviete?

Ako správne vybrať záclonu

Myslíte si, že záclony sú prežitkom a do moderného bytu sa nehodia? Nájde sa však celý rad ľudí, ktorí tento trend nezdieľajú a svoje okná aj naďalej zdobia zaujímavou záclonou. Okno tým získa nový vzhľad, v miestnosti sa nebude tak rozliehať zvuk a celkovo záclona interiér zútulní. Poďme sa pozrieť na to, aká je ponuka na súčasnom trhu a ako sa v nej orientovať.

Krb či krbové kachle - ako si doma vytvoriť pohodovú atmosféru?

V mnohých domácnostiach sa o teplo domova stará vykurovanie prostredníctvom elektriny alebo plynu. Je to pohodlné a praktické riešenie, kedy stačí len otočiť gombíkom na termostate a radiátory sa počas krátkej chvíle rozohrejú na príjemnú teplotu. Avšak v niektorých rodinných domoch sa kúri aj pomocou krbu či krbových kachlí. V čom tkvie ich výhoda a prečo je dobré si ich domov zaobstarať?