Nový nádych do vašej obývačky

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kedy ste si naposledy zmenili štýl interiéru v domácnosti a nábytku, ktorý tam máte? Tieto zmeny sa nedejú často a je to z pochopiteľných a veľmi objektívnych finančných dôvodov, no raz za pár rokov je určité prerobenie bývania vítané. Ak vám už nejaký čas vŕta v hlave to, že by ste chceli vymeniť napríklad obývačku, máme pár tipov.

Seďte v pohodlí a štýlovo

V priestoroch každej obývacej izby je zrejme najdôležitejším kúskom pohovka. Tá je nepostrádateľná a využívaná na dennej báze. Čo by ste bez nej doma robili? Preto je nevyhnutné mať sedacie súpravy v tej najlepšej kvalite a nepoľavovať zo svojich nárokov. Sedačky sú nielenže miestom, ktoré využíva každý člen rodiny, ale na ne aj usádzate návštevy a prebiehajú tu všetky krásne spoločné rodinné chvíle doma. Je tá vaša sedacia súprava dostatočne pohodlná alebo si zaslúži výmenu?

Pred samotnou kúpou sedačky si rozmyslite, kde ju v obývačke umiestnite. Niektoré priestory sú ako stvorené na rohové sedačky, do iných sa zmestí aj viac kusová súprava. Takže záleží na vašom konkrétnom mieste. Ak budete sedačku umiestňovať k stene, potom nemusí byť celočalúnená. To znamená, že jej zadná strana je spravidla z finančne menej náročného materiálu, ktorý pri stene nie je vidieť. Naopak, ak budete dávať sedačku do priestoru, je nutné mať ju celočalúnenú, keďže bude vidieť na každú jej stranu, a to aj tú zadnú.

Pri výbere sedacích súprav si premyslite aj to, koľko kusov sedačiek potrebujete, aby mal každý v domácnosti dostatok svojho miesta. Ďalej je dobré si určiť, či potrebujete rozkladaciu časť. Túto funkciu ocenia najmä tí, ktorí často hostia návštevy, čo ostávajú na noc. V takýchto domácnostiach sa lôžko navyše vždy hodí. Dôležitým rozhodnutím pri sedacích súpravách je aj to, či budete vyžadovať úložný priestor, alebo nie. Táto náležitosť nie je samozrejmosťou všetkých sedačiek, a preto myslite na to pri objednávaní.

Dekoria
Dekoria Čalúnená lavica, svetlo a tmavomodrý pásik na svetlobéžovom podklade, 100 × 40 × 40 cm, Avinon, 129-66
211,90 €
Dekoria.sk
Skladom
Detail produktu
Merkury Market
Rohová sedacia súprava Umbria V P Rosario 467
1999,00 €
Merkurymarket.sk
Skladom
Detail produktu
Dekoria
Dekoria 2 obliečky na vankúše Beddinge, sivo - biele káro, 2 obliečky na vankúše Beddinge, Edinburg, 115-79
51,90 €
Dekoria.sk
Skladom
Detail produktu
OKAY nábytok
Rozkladacia pohovka Sára červená ÚP
499,00 €
Okay.sk
Skladom
Detail produktu

Dobrý pohľad na televízor

Ďalšou dominantou, ktorá sa vyskytuje vo väčšine domácností, je televízor, pri ktorom sa často trávi najväčšia časť večerného spoločného času s rodinou. Televízor ide ruka v ruke so stolíkmi pod TV, ktoré však nemusia byť primárne na to, aby slúžili ako miesto, kam sa televízor položí. Takýto stolík si zadovážte aj v prípade, že televízor upevňujete priamo na stenu. Bude vám slúžiť ako úložný priestor a štýlovo doplní interiér. Podľa preferencie si ho môžete aj podsvietiť LED osvetlením, ktoré vám bude po zotmení robiť príjemnú tlmenú atmosféru.

Na vás záleží, či chcete stolík s plne uzavretými časťami, alebo preferujete otvorené poličky. Okrem televízora môžete na tento kus nábytku položiť aj iné menšie predmety, vďaka ktorým sa budete v obývačke cítiť príjemne. Sviečky, čerstvé kvety, knihy, zarámované fotky vašich milovaných.

Detaily dotvárajú celok

Aby ste svojej obývačke dodali kompletný nový nádych, doplňte ju aj o nástenné dekorácie, ktoré budú vašu domácnosť vystihovať. Jednou z možností sú štýlové tapety, ktorými urobíte z obyčajnej bielej steny zaujímavú a netradičnú časť obývačky. Ak máte cit pre detaily, pohrajte sa s aplikáciou tapiet len na určitých miestach, čím doslova "rozbijete" bežne vyzerajúci interiér.

Ďalšou možnosťou na stenu sú rôzne obrazy alebo kvalitné plagáty. Nemusíte sa uchyľovať len ku krajinkám či kvetom, môžete zvoliť aj niečo abstraktné, extravagantnejšie a netradičné. Ak ste trpezliví, môžete sa zabaviť pri lepení samolepiek na stenu v rôznych farbách. Tým sa ale asi najviac potešia najmenšie deti, tak im nejakú doprajte aj do detskej izby. Urobte zo svojej obývačky miesto pokoja, dobrej nálady a ešte lepšej atmosféry.

Zdroj náhľadového obrázka: Followtheflow / Shutterstock.com