Blog

Vyberte si ten pravý koberec. Aké sú výhody a hlavné štýly kobercov v domácnosti?

Ponuka podlahových krytín je v súčasnej dobe veľmi pestrá. Na výber máte drevené podlahy, plávajúce, dlažbu, vinylové i prírodné linoleum. A nesmieme zabudnúť ani na tradičné koberce, ktoré nestrácajú nič zo svojej atraktivity. Čo všetko o nich ešte neviete?

Sedacia súprava v obývacej izbe plní úlohu dominanty. Podľa čoho ju vybrať?

Akú vec ste si do svojej obývačky zadovážili? Bola to televízia alebo sedacia súprava? Pravdou je, že bez televízie už žije veľa domácností, ale sedačka im doma určite nechýba. Na čo, by ste sa mali pri jej výbere zamerať?

Nový nádych do vašej obývačky

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kedy ste si naposledy zmenili štýl interiéru v domácnosti a nábytku, ktorý tam máte? Tieto zmeny sa nedejú často a je to z pochopiteľných a veľmi objektívnych finančných dôvodov, no raz za pár rokov je určité prerobenie bývania vítané. Ak vám už nejaký čas vŕta v hlave to, že by ste chceli vymeniť napríklad obývačku, máme pár tipov.

Obrazy na stenu: Podľa čoho by ste ich mali do svojho interiéru vyberať?

Aj v minimalisticky zariadenom byte neškodí mať na stene obraz, ktorý vytvorí zaujímavý detail. Obrazy patria k tradičnej výzdobe interiéru a ani v súčasnej dobe nestratili nič zo svojej atraktívnosti. Aká existuje ponuka na trhu a čím by ste sa pri ich výbere mali riadiť?

Ako zariadiť kuchyňu, aby sa vám v nej dobre pracovalo?

O kuchyni sa hovorí, že je srdcom domácnosti. Niet divu, že tomu tak je, keď príprava jedla je každodennou nutnosťou. Aj keby ste si varili len rannú kávu a večerný čaj a k tomu namazali chleba, prostredie kuchyne by malo byť zariadené tak, aby ste sa v nej cítili pohodlne. Ako na to?

Večný škandinávsky štýl: ako ho dostať aj do vášho interiéru?

Asi neexistuje žiaden štýl, ktorý by si medzi ľuďmi získal takú obľubu ako ten škandinávsky. Čisté línie, jednoduchý a elegantný dizajn, prírodné materiály a neutrálne farby v kombinácii s praktickými vlastnosťami definujú škandinávsky štýl interiéru a do každého domova prinášajú útulnosť, po ktorej tak ľudia túžia. Severania skrátka vedia, ako si svoje bývanie zariadiť k úplnej dokonalosti.

Zariaďujeme detskú izbu pre novorodenca. Čo by v nej nemalo chýbať?

Dieťa vám dokáže obrátiť život hore nohami. Keď sa teda dozviete, že je na ceste nový prírastok do vašej rodiny, čaká vás niekoľkomesačné obdobie, ktoré bude okrem radosti a očakávania naplnené taktiež mnohými starosťami. Pokiaľ totiž ide o vaše prvé dieťa, pravdepodobne ešte nemáte vybavenie ani žiadnu predstavu o tom, čo je potrebné zariadiť.

Vybrať matrac je veľmi ťažké. Poradíme vám ako vybrať vhodný práve pre vás

Pokojný spánok prináša odpočinok a je nevyhnutný pre ďalšie fungovanie v živote. Ak sa dobre nevyspíte, sami na sebe môžete pozorovať, ako sa na vás nedostatok kvalitného spánku podpíše. Bolesť hlavy alebo v chrbte sú nepríjemnými ťažkosťami. Pritom niekedy stačí len vymeniť starý matrac za nový, aby bol spánok opäť relaxačný. Aká je ponuka matracov?

Moderné tapety vo vašom domove vykúzlia úplne nový interiér

Mať útulný domov je snom mnohých ľudí. To však so sebou nesie viaceré starosti. A to nielen upratovať, ale tiež čas od času sa pustiť do obnovy interiéru a jeho renovácie. Nie je potrebné robiť veľké zmeny, niekedy postačí napríklad len vytapetovať jednu stenu a izba hneď nadobudne iný ráz. Aké ponuka tapiet je na trhu?

Tvoríme domov v provensálskom štýle. Ako vytvoríte atmosféru francúzskeho vidieka aj v našich podmienkach?

Provensálsky štýl vytvára v interiéri pohodové prostredie. Je to dané predovšetkým voľbou materiálov aj farebným odtieňom doplnkov. Čo je pre neho typické a ako si v tomto štýle zariadiť svoj byt?

Posedenie na terase: Ktorý materiál je najlepší a ako si vybrať jeho vzhľad?

Bývanie v rodinnom dome má nesporné výhody. Jedna tkvie aj v tom, že si môžete vybudovať vonkajšie posedenie na terase a vychutnávať si čerstvý vzduch, slnečné lúče a pritom relaxovať. Akým nábytkom by ste tento priestor mali vybaviť?

Ako zariadiť kúpeľňu, aby vám v nej bolo príjemne

Kúpeľňa je zvyčajne prvým miestom, kam človek kráča, keď sa ráno prebudí. Jej pekne zariadený priestor dokáže príjemne naladiť, preto je treba voľbe vhodného kúpeľňového vybavenia venovať patričnú starostlivosť. Čo by v nej rozhodne nemalo chýbať?

Zaujmite hostí hneď pri vchode. Ako zariadiť predsieň vkusne a prakticky?

Pri vstupe do predsiene by na vás mala vplývať pohoda. Je to totiž prvá miestnosť, ktorá sa vám predstaví, keď vstúpite do svojho bytu. Ak v nej bude neporiadok a veci pohádzané kade tade, budú ďalšie izby len ťažko naprávať zlý dojem, aj keď by boli upratané. Ako teda zariadiť predsieň, aby splnila svoj hlavný účel?

Obývačka, ktorú budete milovať

Bývanie vo vlastnom dnes už nie je takou bežnou samozrejmosťou, akou tomu bolo v minulosti. Nie je sa potom čomu čudovať, ak bývate v podnájme, že nechcete interiér zariaďovať, pretože viete, že z neho raz určite odídete preč. Zariaďovanie cudzej domácnosti sa veľmi finančne neoplatí, pretože môže byť v budúcnosti náročné, či vybavenie zobrať ďalej so sebou. Ak už ale bývate vo vlastnom, zariaďujte vo veľkom štýle.

Krb či krbové kachle - ako si doma vytvoriť pohodovú atmosféru?

V mnohých domácnostiach sa o teplo domova stará vykurovanie prostredníctvom elektriny alebo plynu. Je to pohodlné a praktické riešenie, kedy stačí len otočiť gombíkom na termostate a radiátory sa počas krátkej chvíle rozohrejú na príjemnú teplotu. Avšak v niektorých rodinných domoch sa kúri aj pomocou krbu či krbových kachlí. V čom tkvie ich výhoda a prečo je dobré si ich domov zaobstarať?

Ako vybrať správnu posteľ, ktorá vám dopraje kvalitný spánok?

Posteľ patrí k základnému vybaveniu domácnosti. Aj keby ste nič iné doma nemali, bez postele sa nezaobídete. Je to tiež zvyčajne prvý nábytok, ktorý sa do bytu vyhotovuje. Ako posteľ vybrať, aby sa vám na nej dobre spalo?