Blog

Nový nádych do vašej obývačky

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kedy ste si naposledy zmenili štýl interiéru v domácnosti a nábytku, ktorý tam máte? Tieto zmeny sa nedejú často a je to z pochopiteľných a veľmi objektívnych finančných dôvodov, no raz za pár rokov je určité prerobenie bývania vítané. Ak vám už nejaký čas vŕta v hlave to, že by ste chceli vymeniť napríklad obývačku, máme pár tipov.

Sedacia súprava v obývacej izbe plní úlohu dominanty. Podľa čoho ju vybrať?

Akú vec ste si do svojej obývačky zadovážili? Bola to televízia alebo sedacia súprava? Pravdou je, že bez televízie už žije veľa domácností, ale sedačka im doma určite nechýba. Na čo, by ste sa mali pri jej výbere zamerať?

Homeoffice kancelária: 7 chýb, ktorým sa vyvarovať pri zariaďovaní pracovného kútika

V časoch, keď je väčšina z nás nútená prejsť na prácu z domu či dištančné vzdelávanie, sa kladú čoraz väčšie nároky na zariadenie vhodného pracovného kútika. Prostredie, v ktorom pracujeme, do veľkej miery ovplyvňuje našu produktivitu a koncentráciu, preto by ste jeho zariaďovanie nemali podceniť. Pozrite sa, akým chybám je potrebné sa vyhnúť.

Vyberte si ten pravý koberec. Aké sú výhody a hlavné štýly kobercov v domácnosti?

Ponuka podlahových krytín je v súčasnej dobe veľmi pestrá. Na výber máte drevené podlahy, plávajúce, dlažbu, vinylové i prírodné linoleum. A nesmieme zabudnúť ani na tradičné koberce, ktoré nestrácajú nič zo svojej atraktivity. Čo všetko o nich ešte neviete?

Ako zariadiť kuchyňu, aby sa vám v nej dobre pracovalo?

O kuchyni sa hovorí, že je srdcom domácnosti. Niet divu, že tomu tak je, keď príprava jedla je každodennou nutnosťou. Aj keby ste si varili len rannú kávu a večerný čaj a k tomu namazali chleba, prostredie kuchyne by malo byť zariadené tak, aby ste sa v nej cítili pohodlne. Ako na to?

Ako vybrať vhodný luster do bytu

Svetlo je pre človeka podstatné. So svojím nedokonalým zrakom potrebuje v tme umelé osvetlenie, aby sa v nej dobre orientoval, mohol pracovať a venovať sa ďalším činnostiam. A pretože je tvorom premýšľavým, vynašiel lúče, sviečky a neskôr žiarovky, z ktorých umne vytváral aj stropné svetlá - lustre. Aká je ich história a súčasná ponuka na trhu?

Oživte fádne steny svojím vlastným dielom: Maľovanie podľa čísel z vás spraví umelca na počkanie.

Žiadny interiér by nemal byť ochudobnený o umelecké dielo, ktoré mu vdýchne štýl a osobitnú charizmu. A čo keby vám niekto povie, že si ho môžete vytvoriť aj sami a výsledok bude zaručene viac než uspokojivý? Maľovanie podľa čísel sa postará o potrebnú dávku umenia a kreativity. Idete do toho?

Rady a tipy pri dizajnovaní vašej vysnenej kúpeľne

Zariaďovanie našich kúpeľní býva ťažkým orieškom pre mnohých z nás. Unavujú nás nekonečné prechádzky obchodmi, neustále premiestňovanie a skladanie nábytku či ťažké rekonštrukčné práce. Naopak iní zase v dizajnovaní vidia pôžitok, relax, či oddych. Obe tieto skupiny ľudí však chcú dosiahnuť rovnaký cieľ – vybaviť svoju kúpeľňu presne podľa ich predstáv. V prípade bežných miestností sa pri zariaďovaní jedná o výber nábytku či maľovanie, no v prípade kúpeľní je tento proces o niečo komplikovanejší. V tomto článku sa dočítate o rôznych tipoch či radách pri dizajnovaní vašich vysnených kúpeľní.

Retro štýl bývania. Ako by mal vyzerať retro nábytok?

Zariaďovanie interiéru v súčasnej dobe sa nesie v duchu, ako by tu už všetko raz bolo. Niektoré prvky sa časom v zmenenom vzhľade opakujú. Aktuálne je moderný retro štýl, ktorý sa hrá na návrat starých dobrých časov. Pokiaľ sa vám tento štýl páči, poďme sa pozrieť na to, ako si v ňom zariadiť svoj byt. Keď dodržíte určité pravidlá, spoznáte, že je to vlastne jednoduché.

Ako vybrať závesy

Závesy sú ako určitý druh textílie používané v interiéroch na zabránenie prenikaniu svetla do miestnosti a zároveň predstavujú zaujímavý módny doplnok. Vyrábané sú z rôznych látok a farieb, ktoré si môžete prispôsobiť podľa štýlu vášho interiéru. Závesy bývajú prvým bodom, na ktorom sa oči pri príchode do miestnosti pozastavia. Aké sú ich výhody?