Blog

Vyberte si ten pravý koberec. Aké sú výhody a hlavné štýly kobercov v domácnosti?

Ponuka podlahových krytín je v súčasnej dobe veľmi pestrá. Na výber máte drevené podlahy, plávajúce, dlažbu, vinylové i prírodné linoleum. A nesmieme zabudnúť ani na tradičné koberce, ktoré nestrácajú nič zo svojej atraktivity. Čo všetko o nich ešte neviete?

Sedacia súprava v obývacej izbe plní úlohu dominanty. Podľa čoho ju vybrať?

Akú vec ste si do svojej obývačky zadovážili? Bola to televízia alebo sedacia súprava? Pravdou je, že bez televízie už žije veľa domácností, ale sedačka im doma určite nechýba. Na čo, by ste sa mali pri jej výbere zamerať?

Zaujmite hostí hneď pri vchode. Ako zariadiť predsieň vkusne a prakticky?

Pri vstupe do predsiene by na vás mala vplývať pohoda. Je to totiž prvá miestnosť, ktorá sa vám predstaví, keď vstúpite do svojho bytu. Ak v nej bude neporiadok a veci pohádzané kade tade, budú ďalšie izby len ťažko naprávať zlý dojem, aj keď by boli upratané. Ako teda zariadiť predsieň, aby splnila svoj hlavný účel?

Obývačka, ktorú budete milovať

Bývanie vo vlastnom dnes už nie je takou bežnou samozrejmosťou, akou tomu bolo v minulosti. Nie je sa potom čomu čudovať, ak bývate v podnájme, že nechcete interiér zariaďovať, pretože viete, že z neho raz určite odídete preč. Zariaďovanie cudzej domácnosti sa veľmi finančne neoplatí, pretože môže byť v budúcnosti náročné, či vybavenie zobrať ďalej so sebou. Ak už ale bývate vo vlastnom, zariaďujte vo veľkom štýle.

Večný škandinávsky štýl: ako ho dostať aj do vášho interiéru?

Asi neexistuje žiaden štýl, ktorý by si medzi ľuďmi získal takú obľubu ako ten škandinávsky. Čisté línie, jednoduchý a elegantný dizajn, prírodné materiály a neutrálne farby v kombinácii s praktickými vlastnosťami definujú škandinávsky štýl interiéru a do každého domova prinášajú útulnosť, po ktorej tak ľudia túžia. Severania skrátka vedia, ako si svoje bývanie zariadiť k úplnej dokonalosti.

Tvoríme domov v provensálskom štýle. Ako vytvoríte atmosféru francúzskeho vidieka aj v našich podmienkach?

Provensálsky štýl vytvára v interiéri pohodové prostredie. Je to dané predovšetkým voľbou materiálov aj farebným odtieňom doplnkov. Čo je pre neho typické a ako si v tomto štýle zariadiť svoj byt?

Zariaďujeme detskú izbu pre novorodenca. Čo by v nej nemalo chýbať?

Dieťa vám dokáže obrátiť život hore nohami. Keď sa teda dozviete, že je na ceste nový prírastok do vašej rodiny, čaká vás niekoľkomesačné obdobie, ktoré bude okrem radosti a očakávania naplnené taktiež mnohými starosťami. Pokiaľ totiž ide o vaše prvé dieťa, pravdepodobne ešte nemáte vybavenie ani žiadnu predstavu o tom, čo je potrebné zariadiť.

Moderné tapety vo vašom domove vykúzlia úplne nový interiér

Mať útulný domov je snom mnohých ľudí. To však so sebou nesie viaceré starosti. A to nielen upratovať, ale tiež čas od času sa pustiť do obnovy interiéru a jeho renovácie. Nie je potrebné robiť veľké zmeny, niekedy postačí napríklad len vytapetovať jednu stenu a izba hneď nadobudne iný ráz. Aké ponuka tapiet je na trhu?